> گزارش کتابهای ارائه شده در نشست کتابخوان شبستر :: اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شبستر http://up98.ir/uploads/145607501737391.jpg

اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شبستر

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شبستر می باشد.

اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شبستر

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شبستر می باشد.

<
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شبستر
وبسایت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شبستر به عنوان سایت رسمی اداره وظیفه نشر اخبار واطلاعات کتابخانه های عمومی شهرستان شبستر ، حوزه نشر وانتشارات،برگزاری همایش های مختلف علمی وفرهنگی،اخبار استان در حوزه کتاب وکتابخانه،وهمچنین اخبار منتشره از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور را بر عهده دارد.این وبسایت تحت نظارت اداره کل استان بوده واخبار واطلاعات درج شده در آن مستدل وقابل ارائه می باشد.
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
Item Photos
http://up98.ir/uploads/145908993658051.jpg
click to enlarge
سایت جامع فرهنگی
مذهبی شهید آوینی Aviny.com
معبر سایبری فندرسک

مبلغان سایبری چهارده خورشید

آپلود عکس>آپلود عکس;آپلود عکس<آپلود عکس/a>
پنجشنبه, ۵ شهریور ۱۳۹۴، ۱۱:۰۴ ب.ظ

گزارش کتابهای ارائه شده در نشست کتابخوان شبستر

پنجشنبه05/06/1394

در نشست کتابخوان شبستر چه گذشت؟چه کتابهایی وچه کسانی به ارائه پرداختند؟

11نفری که موفق به ارائه کتاب شدند چه کسانی بودند؟پراکندگی عناوین کتابها در چه دوره ای بود؟

ادامه مطلب را کلیک کنید:

شرح کتاب‌های به اشتراک گذاری شده به شرح زیر می باشد:

فاطمه زهرا (س) دختر محمد (ص) / ارائه توسط رباب ابراهیمی (عضو کتابخانه عمومی الغدیر دریان)

حفظ پوشش مقابل نامحرمی نابینا در زمانی که پوشش برابر نامحرمان بینا و گشاده چشم چندان رنگی نداشت و واقعیتی مسخ شده بود اعجازی است که خصوصیت وجود مقدسی چون حضرت فاطمه زهرا(س) است. روزی مرد نابینایی با کسب اجازه به محضر حضرت زهرا (س) آمد. حضرت از او فاصله گرفت و خود را پوشانید، پیامبر اکرم(ص) که در آنجا حضور داشت از حضرت زهرا(س) پرسید: «با این که این مرد نابیناست و تو را نمی‏بیند، چرا خود را پوشاندی؟» حضرت زهرا(س) در پاسخ فرمود: «اگر او مرا نمی‏بیند، من که او را می‏بینم، وانگهی او بو را استشمام می‏کند». در این هنگام رسول خدا (ص) فرمودند: گواهی می‌دهم که تو پاره تن من هستی.

آن بیست و سه نفر/ ارائه توسط جعفر رزمی (فرمانده سپاه ناحیه شبستر)

ماجرای این کتاب صحبت از نوجوانانی است دل داده و عاشق که با ایمان خویش پای در معرکه حق و باطل نهاده‌اند، نوجوانانی که با وجود سن کم اما دستاوردی بزرگ خلق کردند و از این دست نوجوانان در تاریخ درخشان دفاع‌مقدس کم نبوده‌اند. حال مردی از آن جنس، پس از چندین سال اسارت قلم در دست می‌گیرد و روایت می‌کند آن روزهای تلخ و شیرین را.

چگونه کودکان و نوجوانان را به مطالعه علاقمند کنیم/ ارائه توسط مارال ظهری ( کتابدار کتابخانه عمومی تشکری نوجه ده)

گسترش فرهنگ مطالعه و رجوع به کتابخانه‌ها، چاپ و انتشار کتاب و شیوه بهره‌برداری از این ابزار فرهنگ ساز فرصت رشد و تعالی را برای جامعه فراهم می‌آورد و در این میان ایجاد رغبت به مطالعه و کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این اثر ارزشمند تلاش دارد تا به سوال اساسی که چگونه می‌توان کودکان و نوجوانان را به مطالعه علاقمند کرد پاسخ گوید.


نماز حکایت‌ها و روایت‌ها/ ارائه توسط فاطمه جهادی نژاد (عضو کتابخانه عمومی الغدیر دریان)

نماز موثرترین راه ایجاد رابطه با خداوند است که با خواندن نماز به پناهگاه مطمئن نزدیک می‌شویم. یکی از فایده‌های بی شمار نماز آن است که نیروی بسیار ناچیز ما را به نیروی بی پایان الهی پیوند می‌دهد. امام کاظم(ع) فرمودند: اگر نمازهای پنجگانه واجب را با حدوداش در وقت خویش بگذراند خوشبوتر از شاخه گل ریحان است که از درخت می‌گیرند که بو و طراوتش بسیار دل انگیز است. بر شما باد که نماز را در اول وقت بگذارید.


من زنده ام/ ارائه توسط وحید کوماری (عضو کتابخانه عمومی شیخ محمود شبستر)

کتاب «من زنده‌ام» خاطرات دوران چهار ساله‌ی اسارت خانم معصومه آباد در زندان‌های رژیم بعث صدام است. روایت کتاب از دوران کودکی نویسنده آغاز و با بیان بخش‌های مهمی از نوجوانی وی ادامه پیدا می‌کند. کتاب، با بیان نقش و تأثیر انقلاب اسلامی بر زندگی و شخصیت خانم آباد به دوره‌ی دفاع مقدس، اسارت و آزادی او و سه بانوی آزاده‌ی دیگر، به پایان می‌رسد.

سر الاسرار/ ارائه توسط حجت الاسلام والمسلمین پرورش (رئیس اداره اوقاف شهرستان شبستر)

معراج، نشانگر نقطه اوج کمالات منحصر به فرد پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) و حدیث معراج، ارمغان ارزشمند و گوهر گران بهایی است که رسول اکرم(ص) از این سفر روحانی، برای راهنمایی امت اسلام به توحید ناب به ارمغان آورده و در لابه لای گفتگوهای معنوی با حضرت حق، پرسش‏های آشکار و نهفته سالکان طریق الی‏ الله را پاسخ گفته است و «سر الاسراء» تلاشی است در راستای احیای حدیث شریف معراج.

قصه آفتاب/ ارائه توسط حمید جوانزاده (کتابدار کتابخانه عمومی ایثار تیل)

این کتاب گذری بر زندگی مقام معظم رهبری است. کتاب از دوران کودکی تا تحصیلات و فعالیت های انقلابی مقام معظم رهبری را شامل می‌شود.

آتش بر فراز تبریز/ ارائه توسط حکیمه عابدینی (کتابدار کتابخانه عمومی گلشن راز شبستر)

این کتاب درباره‌ی جنگ ایران و روس، جنگ مشروطه، جنگ جهانی دوم و سایر جنگ‌هایی که از زمان صفویه در تبریز به وقع پیوسته اند، می‌باشد. کتاب توسط تاریخ پژوه معاصر بهروز خاماچی نوشته شده است.

خاک‌های نرم کوشک/  ارائه توسط زینت وطن دوست (عضو کتابخانه عمومی الغدیر دریان)

سعید عاکف نویسنده و مسئول انتشارات ملک اعظم با دیدن عکسی از "سردار شهید عبدالحسین برونسی" جرقه‌ا‌‌ی به ذهنش می‌زند که کتابی درباره این شهید بزرگوار و فداکار بنویسد تا مردم او را بشناسند و هم از زندگی او درس بگیرند. در نهایت کتاب خاک‌های نرم کوشک تبدیل به یکی از پر‌ تیراژ ترین کتاب‌های دفاع‌مقدس می‌شود.  

علی صدای عدالت انسانی/ ارائه توسط حجت الاسلام والمسلمین حسینی (رئیس اداره تبلیغات اسلامی شبستر)

نویسنده مسیحی بعد از آشنایی با امام علی(ع) و کتاب نهج البلاغه در کتاب «علی صدای عدالت انسانی» به تبیین شخصیت منحصر بفرد و برجسته حضرت پرداخته است. معرفی شخصیت امام علی(ع) توسط این نویسنده با تحسین‌های شگرف در حق آن امام همراه است.

ده راز موفقیت و آرامش/ ارائه توسط زینب علیوند (کتابدار کتابخانه عمومی خامنه)

کسانی که تصمیم گرفته‌اند آگاهانه مسیر زندگی خود را تعیین کنند، با کمک این کتاب کوچک به موفقیت و آرامش خواهند رسید. کتاب به صورت مشروح ده راز را در قالب برنامه‌ای روزانه و کاملا عملی ارائه می‌کند. برنامه‌ای که احساس ضعف و بی‌کفایتی را از زندگی افراد حذف می‌کند. برای آغاز اگر چه چندان ساده نیست، اما بر آن باشید تا "ذهنی داشته باشید که پذیرای همه چیز است و به هیچ چیز وابسته نیست"

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۶/۰۵
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شبستر

نظرات (۱)

سلام و خسته نباشید
بسیار عالی و پربار
امید که این نشست مقدمه ای باشد برای برگزاری نشست های دیگر در شهرستان شبستر و شهرهای منطقه برای ترویج کتاب و کتابخوانی
پاسخ:
انشاألله با کمک وهمراهی همکاران گرانقدر

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.